Opis warsztatów
Retail home delivery: Towards a new world of planning

Polski rynek detaliczny staje się coraz bardziej konkurencyjny, a dodając do tego malejącą rentowność sieci handlowych oraz wzrost udziału zakupów internetowych, utrzymanie wiodących pozycji na rynku staje się coraz większym wyzwaniem. Strategie sieci handlowych skupiają się na poszerzeniu oferty, budowaniu lepszych relacji z klientami, rozwijaniu nowych kanałów sprzedaży oraz inwestycjach w efektywność dystrybucji last-mile. Na właściwą realizację ostatniego etapu łańcucha dostaw wpływają czynniki takie jak optymalny czas dostawy, różnorodność kanałów dystrybucji, a przede wszystkim wygoda klienta. Od modelu click-and-collect, przez punkty odbioru dostaw, po najpopularniejszy wariant – dostawy do domu, możliwości jest wiele.
ORTEC zaprezentuje jeszcze jeden…

W ramach warsztatów ECR Forum eksperci ORTEC omówią aktualne trendy w branży handlu detalicznego, logistyczne rozwiązania last-mile i czynniki składające się na złożoność planowania dystrybucji detalicznej. Uczestnicy zapoznają się z najnowszymi imponującymi i innowacyjnymi case’ami największych światowych detalistów, producentów i operatorów logistycznych. Poznają także rozwiązania niestosowane dotąd na polskimi rynku, a także zaplanują samodzielnie dostawy, by następnie porównać je z tymi dostarczanymi przez zaawansowane algorytmy ORTEC oraz stosowanymi w praktyce.

 

Dla kogo?

Warsztaty Retail home delivery: Towards a new world of planning kierowane są dla menedżerów zajmujących się dystrybucją i logistyką, którzy chcą poznać nowe i innowacyjne metody zarządzanie wydajnością łańcucha dostaw, nie boją się zadawać pytań, są otwarci na nowości.

 

Prowadzący:

 

dr George Ninikas – Manager Operations, ORTEC Italy, od 2010 roku pełni w ORTEC specjalistyczne funkcje dotyczące logistyki. Obecnie jest menadżerem operacyjnym w krajach Europy Południowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie oraz starszym konsultantem biznesowym w projektach wymagających ekspertyzy z zakresu badań operacyjnych. Jego akademickie i zawodowe zainteresowania skupiają się na optymalizacji łańcucha dostaw, zwłaszcza w obszarach transportu i dystrybucji, które rozwijał poprzez udział w licznych zakrojonych na szeroką skalę projektach na całym świecie. Posiada doktorat z Logistyki i Optymalizacji Wyznaczania Tras Pojazdów, uzyskany na Wydziale Inżynierii Finansów i Zarządzania Uniwersytetu w Aegean. Na przestrzeni lat pełnił również funkcję współpracownika naukowego oraz adiunkta tego wydziału.

 

Szabolcs Balazs – Senior Business Consultant @ORTEC Central & Eastern Europe, ma ponad 8-letnie doświadczenie w projektach optymalizacji łańcucha dostaw oraz konsultingu na poziomie zarządu w ORTEC. Brał udział we wdrożeniach strategii wejścia na rynek, dostarczając klientom produkty wysokiej jakości oraz umacniając pozycję rynkową firmy w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego misją jest analiza biznesu klienta oraz tworzenie rozwiązań, które usprawniają procesy i przynoszą wartość dodaną zarówno firmie, jak i jej klientom. Jego główne obszary ekspertyzy obejmują zarządzanie łańcuchem dostaw, analizę biznesową, optymalizację procesów oraz badania operacyjne. Stale rozwija się, łącząc swoją teoretyczną wiedzę akademicką z zakresu ekonomii z postępem najnowocześniejszej technologii.

 

Patryk Fabisiak – Business Consultant, ORTEC Central & Eastern Europe. Związany z ORTEC od ponad 6 lat, początkowo po stronie klienta – FM Logistic, gdzie odpowiadał za analizę i wdrożenie systemów ORTEC w czterech oddziałach operatora oraz organizację regionalnego łańcucha dostaw wiodącego producenta branży FMCG z wykorzystaniem wdrożonych narzędzi. Od 4 lat zajmuje stanowisko konsultanta biznesowego, a jego ekspertyza obejmuje projekty wdrożeniowe systemów informatycznych, zarządzanie i optymalizację łańcucha dostaw, projektowanie i ulepszanie procesów biznesowych, sieci logistycznych oraz analizy zwrotu z inwestycji. Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Informacje:

Warsztaty odbędą się w języku angielskim.
10 czerwca, piątek, hotel Sound Garden, Warszawa

Zarejestruj się już teraz!
Kontakt

Pytania? Chętnie odpowiemy i pomożemy! Można się z nami skontaktować:
telefonicznie +48 61 22 63 078 lub poprzez pocztę elektroniczną: biuro@ecr.pl.

Organizator konferencji: