ECR FORUM to najlepsza konferencja dla managerów branży FMCG i DIY, organizowana co roku przez ECR Polska.

To Forum wymiany wiedzy, doświadczeń, innowacji oraz najlepszych praktyk i innowacji dla przedstawicieli firm producentów, dystrybutorów, sieci handlowych i mniejszych detalistów oraz dostawców usług transportowych, logistycznych, marketingowych i IT. W dniach 1-2 czerwca 2017 odbędzie się 7 edycja Forum. Poprzednie edycje naszej konferencji dowiodły, że jest to spotkanie, które wyróżniają przede wszystkim najwyższy poziom merytoryczny prezentacji oraz grono uczestników, w którym co roku znajdują się szefowie najważniejszych i największych firm branży. To inspirujące połączenie tworzy doskonały klimat dla poszerzania kontaktów biznesowych i zacieśniania relacji.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W ECR FORUM?

Powiedzieli o nas

Program i prelegenci

Konferencja 1.06, czwartek
10:00 Powitanie uczestników Mateusz Boruta / ECR Polska
10:15 – 11:40

 

 

 

Dobra współpraca w praktyce – lepsza przyszłość w biznesie Nikos Kalaitzidakis / Coca-Cola HBC, Thierry Etchemendigaray / Carrefour

Społeczeństwo i gospodarka jutra – dziś. Wpływ globalizacji i cyfryzacji na zachowania konsumentów i rynek pracowników dr hab Renata Włoch / UW

Obrona pozycji konkurencyjnej dzięki budowaniu zróżnicowanych zespołów pracowniczych Marta Jabłonowska / Carrefour

11:40

12:00

Dyskusja

Przerwa kawowa

12:30 – 14:00

 

 

 

 

 

Młodzi na rynku pracy: aspiracje a możliwości dr Paula Pustułka / SWPS, Marta Buler / SWPS

Omnipotencja branży FMCG w sprzedaży omnichannel – czyli „how not to do”, by zacząć sprzedaż online i nie tylko Dominik Wartecki / Get More Social / dotPR

Ko:operatywa. Model dystrybucji oparty na społecznym zaangażowaniu Łukasz Nowak / Poznańska Kooperatywa Spożywcza

14:00

14:20

Dyskusja

Lunch

15:15 – 16:45

 

 

 

Zmiany legislacyjne dla praktyków branży FMCG

Ustawa o przewagach kontraktowych – jak pozostać z nią w zgodzie i rozwijać biznes Maciej Kaus / PwC, Maciej Kroenke / PwC

Prezentacje ECR Awards

16:45 Dyskusja
18:00 ECR Awards Gala

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń oraz odmowy akceptacji zgłoszenia udziału w warsztatach.

Prelegenci

Marta Buler / socjolożka, współpracowniczka centrum badawczego Młodzi w Centrum LAB
Marta Buler / socjolożka, współpracowniczka centrum badawczego Młodzi w Centrum LAB
Absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów Trener Umiejętności Poznawczych na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS. Nim postanowiła związać się z nauką przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, a następnie specjalistka ds. public relations. Była związana z polskimi i międzynarodowymi agencjami PR oraz dużymi firmami technologicznymi, gdzie odpowiadała za działania z zakresu komunikacji produktowej.
Marta Buler specjalizuje się w tematach związanych z rodziną, migracjami i młodymi.
Józef Borowski / Bank Żywności w Olsztynie
Józef Borowski / Bank Żywności w Olsztynie
Thierry Etchemendigaray / Commercial Director, Carrefour Polska
Thierry Etchemendigaray / Commercial Director, Carrefour Polska
Dyrektor handlowy Carrefour Polska. Z firmą Carrefour związany jest od 1991 roku. Karierę zaczynał od stanowisk operacyjnych w hipermarketach we Francji i w Polsce (do 2002 r.), by następnie kontynuować ją na stanowisku dyrektora zakupów FMCG w Polsce, a od 2004 r. – jako Dyrektor handlowy i Supply Chain. W 2008 r. objął to stanowisko w Carrefour we Włoszech, a po dwóch latach – w Belgii. Do Polski powrócił w 2013 roku.
Był zaangażowany w projekty takie jak opracowywanie konceptów handlowych per business unit, rozwijanie Supply Chain, asortymentu lokalnego i regionalnego oraz współpracy z lokalnymi producentami. Przebieg kariery odzwierciedla jego zainteresowania, do których należy odkrywanie nowych krajów, różnych kultur oraz formowanie i wspieranie rozwoju lokalnych współpracowników.
dr inż. Marcin Hajdul / Dyrektor Zarządzający / Nova Tracking
dr inż. Marcin Hajdul / Dyrektor Zarządzający / Nova Tracking
Pracownik Wyższej Szkoły Logistyki. Absolwent Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu oraz Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania. Specjalizuje się w zakresie rozwoju i wdrażania nowoczesnych technologii do zarządzania transportem i logistyką. Rozwija koncepcję Internetu Rzeczy dla logistyki. W Nova Tracking odpowiedzialny za rozwój i sprzedaż nowoczesnych rozwiązań IT dla branży TSL.
Realizował projekty konsultingowe m. in. dla POLKOMTEL S.A., OPOCZNO S.A., PEPSI-COLA Poland Sp. z o. o., Solaris Bus & Coach S.A., Kompania Piwowarska S.A., Sweedwood S.A., Unilever S.A., NEUCA S.A., Farmada Transport Sp. z o.o., Bakalland S.A., Bałtycki Terminal Kontenerowy, DB Schenker, Uni Logistics, Agri Plus, PKP Cargo Connect, Solid Logistics.
Magdalena Hotyńska / Dyrektor ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną / FM Logistic
Magdalena Hotyńska / Dyrektor ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną / FM Logistic
W FM Logistic związana z działem HR. Kierownik ds. rekrutacji i rozwoju zasobów ludzkich, w 2011 r. została Dyrektorem ds. Zasobów Ludzkich. W tym roku została jej powierzona misja Dyrektora ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną.
Marta Jabłonowska / HR Business Partner, Carrefour Polska
Marta Jabłonowska / HR Business Partner, Carrefour Polska
Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 roku związana z branżą handlowo-spożywczą i jej liderem w Polsce – firmą Carrefour. Swoją karierę rozpoczęła w Departamencie Marketingu dla sieci supermarketów, by wkrótce przejść do HR, w którym to obszarze rozwija się do dzisiaj i osiąga liczne sukcesy. Początkowo w Departamencie Szkoleń i Rozwoju Zasobów Ludzkich, od roku 2007 zarządzała wszystkimi procesami w ramach Talent Managementu, kierowanymi do ponad 16 000 pracowników Carrefour w całym kraju. Od 2016 roku jest HR Business Partnerem dla BU Supermarketów.
Zdobyła bardzo bogate doświadczenie w zarządzaniu i doskonaleniu procesu ocen rocznych, kreowaniu działań i rozwiązań motywująco-rozwojowych dla pracowników różnego szczebla w organizacji. Odpowiada również za innowacyjne działania strategiczne w obszarach HR (np. projekty edukacyjne). Jest jednym z ambasadorów różnorodności w firmie Carrefour Polska.
Prywatnie jej największą pasją jest zgłębianie kultury organizacji i wpływu szeroko rozumianej różnorodności na biznes.
Nikos Kalaitzidakis / General Manager, Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.
Nikos Kalaitzidakis / General Manager, Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.
Nikos Kalaitzidakis wcześniej pełnił takie samo stanowisko w oddziale firmy na Węgrzech. Nikos dołączył do zespołu Coca-Cola Hellenic w 2006 roku, jako regionalny dyrektor generalny na północno-zachodnią Rosję, a w 2008 roku został mianowany dyrektorem generalnym w Chorwacji. W lipcu 2010 roku Nikos został dyrektorem generalnym w Bułgarii, a pracę na Węgrzech rozpoczął w 2013 roku. Przed rozpoczęciem pracy w Coca-Cola Hellenic, Nikos przez 13 lat kierował europejskimi spółkami, w tym 9 lat pracował dla Philip Morris, zajmując szereg strategicznych dla biznesu stanowisk. Posiada tytuł inżyniera Uniwersytetu w Sussex, tytuł magistra Uniwersytetu Walijskiego oraz tytuł MBA Szkoły Zarządzania i Biznesu INSEAD we Francji.
Prywatnie jest miłośnikiem sportu – szczególnie szermierki, tenisa i jazdy na rowerze.
Marcin Kocór / Instytut Socjologii UJ
Marcin Kocór / Instytut Socjologii UJ
Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspert Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych.
Od 18 lat związany z badaniami marketingowymi i społecznymi. Swoje zainteresowania skupia na zagadnieniach rynku pracy, niedopasowania kompetencyjnego, sytuacji osób młodych na rynku pracy i rozwoju kompetencji. Współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie. Prowadzi także zajęcia z zakresu metod i technik badań społecznych oraz statystycznej analizy danych. Od 2008 roku w projekcie Bilans kapitału ludzkiego odpowiada za badania pracodawców oraz aktualnie za realizację sektorowych analiz kompetencji.
Maciej Kraus / Dyrektor, PwC
Maciej Kraus / Dyrektor, PwC
Posiada doświadczenie w obszarze zarządzania cenami na rynkach B2B i B2C w Polsce i nie tylko (USA, Rosja, Chiny, Niemcy, Francja). Doradzał zarówno globalnym koncernom (Siemens, Daimler,  Johnson& Johnson, Cemex) jak i MSE. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu grupą produktów w koncernie FMCG. Jest autorem publikacji na temat strategii sprzedaży i zarządzania cenami. Wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Maciej Kroenke / Dyrektor, Dział doradztwa strategicznego PwC
Maciej Kroenke / Dyrektor, Dział doradztwa strategicznego PwC
Doświadczony konsultant i interim manager specjalizujący się w zarządzaniu cenami, polityką promocyjną i strategią sprzedażą na rynkach detalicznych. Doradzał wiodącym polskim przedsiębiorstwom i firmom zagranicznym, realizując łącznie ponad 150 projektów doradczych. Zdobył bogate doświadczenie operacyjne na stanowisku Head of Pricing w międzynarodowej grupie usług, gdzie odpowiadał za budowę i realizację polityki cenowej na pięciu rynkach Europy Centralnej i Zachodniej. Jest autorem licznych publikacji w zakresie zarządzania cenami i strategii sprzedaży.
Janusz Liber / LIMUR
Janusz Liber / LIMUR
Specjalizuje się we wszystkich aspektach wsparcia działalności podmiotów gospodarczych, które wymagają profesjonalnego zarządzania ryzykiem. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej, studiów podyplomowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, studiów doktoranckich na wydziale zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów menedżerskich Business Administration (University of Bedfordshire). Ma również wykształcenie pedagogiczne, poparte doświadczeniem dydaktycznym na uczelniach wyższych (zajęcia z tematyki zapobiegania stratom w łańcuchach dostaw oraz optymalizacji procesów logistycznych na studiach podyplomowych).
Zawodowo zajmuje się doradztwem oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu zarządzanie ryzykiem, zapobiegania stratom oraz bezpieczeństwa biznesu. Jest współautorem Zintegrowanego Systemu Nadzoru i Bezpieczeństwa Transportu, wspierającego operacje w łańcuchach dostaw międzynarodowych podmiotów gospodarczych operujących na terenie Europy. Przez pięć lat odpowiadał za zapobieganie stratom oraz zarządzanie obszarami powiązanymi w Alma Market S.A. Aktualnie odpowiada za obszary zarządzania ryzykiem w międzynarodowej firmie sektora FMCG.
Uczestnik (moderator, prelegent) prestiżowych przedsięwzięć i konferencji biznesowych. W spółce LIMUR odpowiada za doradztwo oraz szkolenia.
Łukasz Łapiński / Menadżer Generalny Centrum Dystrybucji, Tesco
Łukasz Łapiński / Menadżer Generalny Centrum Dystrybucji, Tesco
Swoją karierę w Tesco rozpoczął 10 lat temu od koordynacji procesów dystrybucyjnych i komunikacyjnych. Kolejne etapy rozwoju związane były z zarządzaniem projektami typu Step Change zgodnie z ideą lean six sigma, ukierunkowanymi na zwiększanie efektywności centrów i sieci dystrybucji na rynku krajowym i międzynarodowym. Aktualnie jest menadżerem jednego z największych Centrów Dystrybucji Tesco w Europie centralnej.
Izabela Mleczko / SWPS
Izabela Mleczko / SWPS
Sławomir Murawski / Członek Zarządu, LIMUR
Sławomir Murawski / Członek Zarządu, LIMUR
Jeden z najlepszych, polskich konsultantów w obszarze bezpieczeństwa, zapobiegania stratom oraz optymalizacji procesów logistycznych w łańcuchach dostaw, ze szczególnym uwzględnieniem sektora FMCG.
Absolwent prestiżowej uczelni wojskowej. Komandos, oficer 56 kompanii specjalnej oraz dowódca sekcji antyterrorystycznej Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Przez 15 lat pracował jako Menadżer Operacyjny Działu Bezpieczeństwa i Zapobiegania Stratom TESCO Polska sp. z o.o., gdzie odpowiadał za bezpieczeństwo, ograniczanie strat oraz usprawnianie procesów w logistyce dystrybucji (2 centra dystrybucyjne, transport oraz 168 hipermarketów).
Uczestnik różnorodnych projektów szkoleniowych  oraz seminariów w dziedziny bezpieczeństwa, ograniczania strat oraz doskonalenia procesów logistycznych w łańcuchach dostaw. Współtwórca Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa Transportu LIMUR. Lider wielu innowacyjnych projektów z obszaru ograniczania strat w łańcuchach dostaw oraz wsparcia procesów logistycznych w sektorach FMCG, paliwowym oraz DIY. Ostatnio pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zapobiegania Stratom w Łańcuchu Dostaw w jednej z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych agencji ochrony.
Prywatnie, instruktor nurkowania, paralotniarstwa, zapalony narciarz i nartorolkarz.
Łukasz Nowak / Poznańska Kooperatywa Spożywcza
Łukasz Nowak / Poznańska Kooperatywa Spożywcza
Z wykształcenia projektant graficzny, z zamiłowania fotograf, filmowiec, webmaster i ekspert ds. marketingu społecznego dla małych przedsiębiorstw.
Odkąd uświadomił sobie, że współczesny marketing to promocja wartości, wspiera świadome kształtowanie życia i wszelkie prospołeczne przedsięwzięcia, oparte na współdziałaniu członków i rozwijające ich indywidualną kreatywność i zaangażowanie.
Poznańska Kooperatywa Spożywcza – oddolna inicjatywa społeczna, zrzeszająca osoby zainteresowane zdrową, sezonową i lokalną żywnością, umożliwiająca bezpośrednią wymianę z rolnikami i producentami żywności – jest obecnie w centrum jego działań.
Z równym zaangażowaniem oddaje się zarówno jej kształtowaniu, jak i promowaniu idei.
Maciej Stawicki / Członek Zarządu / LIMUR
Maciej Stawicki / Członek Zarządu / LIMUR
Absolwent poznańskiego Marcinka oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza, na kierunku Zarządzanie i Marketing.
Praktyk biznesu, ma wieloletnie doświadczenie w branży zabezpieczeń konwencjonalnych. Od 15 lat pełni funkcję Dyrektora Handlowego firmy Sagittarius, wiodącego dostawcy plomb zabezpieczających, gdzie zajmuje się przede wszystkim rozwojem nowych produktów oraz doradztwem w zakresie polityk i procedur bezpieczeństwa transportu. Pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki GPSeal oraz Członka Zarządu spółki LIMUR, w których wdrażał pierwszy projekt systemu bezpieczeństwa transportu opartego o plomby elektroniczne.
Jest prelegentem szeregu konferencji poświęconych tematyce zapobiegania stratom w łańcuchu dostaw. Prywatnie, ojciec dwójki synów, zapalony rowerzysta, w wolnym czasie prowadzi warsztaty winiarskie i kulinarne.
Jarosław Urbański / Dyrektor ds Procesów Magazynowych CE / FM Logistic
Jarosław Urbański / Dyrektor ds Procesów Magazynowych CE / FM Logistic
Z FM Logistic Polska związany od ponad 20 lat. Rozpoczynał pracę w dziale operacyjnym, odpowiadając za obsługę Klientów z branży FMCG w różnych Platformach na terenie całej Polski. Od 6 lat optymalizuje procesy magazynowe oraz wdraża kulturę Ciągłego Doskonalenia w całej organizacji.
Romana Walczak / Kierownik ds. projektów w obszarze zasobów ludzkich / FM Logistic
Romana Walczak / Kierownik ds. projektów w obszarze zasobów ludzkich / FM Logistic
Swą karierę związała z FM Logistic w 2000, kiedy została Asystentką Dyrektora. Od tego czasu dogłębnie poznała organizację, pełniąc szereg funkcji: Specjalisty ds. personalnych, Kierownika Biura, by w 2014 r. objąć stanowisko Kierownik ds. projektów w obszarze zasobów ludzkich
Dominik Wartecki / Get More Social / dotPR
Dominik Wartecki / Get More Social / dotPR
Pomysłodawca Get More Social, współzałożyciel Grupy dotPR. Jego specjalnością jest kreowanie szeroko rozumianego wizerunku w Internecie. Współorganizator cyklu seminariów „Rewolucja w Komunikacji”, a także autor wielu szkoleń i publikacji z zakresu internetowego PR. Na co dzień zajmuje się budowaniem potencjału sprzedażowego Grupy oraz działaniami komunikacyjnymi w sferze digital.

fb.com/dwartecki
twitter: dwartecki

dr hab. Renata Włoch / Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego
dr hab. Renata Włoch / Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego
Koordynatorka DELab UW oraz obszaru socjologicznego Digital Society. Kieruje też prowadzonym w DELab projektem Horyzont 2020 pt. Chain React. Realizuje zarówno badania dla instytucji publicznych i pozarządowych, jak i badania komercyjne.
Naukowo interesuje się socjologią globalizacji w nieoczywistym mariażu z socjologią sportu oraz, oczywiście, socjologią cyfrowości. Pije za dużo herbaty.
Informacje

Kiedy?

1-2 czerwca 2017

Gdzie?

Sound Garden Hotel
Żwirki i Wigury 18 | 02-092 Warszawa

Dojazd

z lotniska Chopina: 2 km, najłatwiej dojechać taksówką, 15 – 20 PLN, albo autobusem linii 175 lub 188, z przystanku Lotnisko Chopina. Wysiądź na przystanku Novotel (5 min).

z centrum: 6 km, taksówką lub autobusem linii 175 z przystanku Centrum. Wysiądź na przystanku Novotel (30 min)

z dworca Warszawa Centralna: 5 km, taksówką lub autobusem linii 175 lub 504 z przystanku Dworzec Centralny. Wysiądź na przystanku Novotel (25 minut)

ze Starego Miasta: 8 km, taksówką albo autobusem linii 175 z przystanku Plac Piłsudskiego przy Operze Narodowej. Wysiądź na przystanku Novotel (35 min).

Parking

Parking dla gości konferencji znajduje się na poziomie -1 hotelu. Opłata naliczana jest wg stawek: 5 PLN netto/1h, 49 PLN netto/doba. Płatność za parking: gotówką lub kartą płatniczą, w recepcji hotelu, na podstawie pobranego na parkingu biletu, podając hasło ECR Polska lub ECR Forum. Po opłaceniu biletu w recepcji goście mają 15 minut na wyjazd z parkingu.

Mapa
Noclegi

Uczestnicy ECR Forum mają możliwość skorzystania z preferencyjnych stawek za nocleg w hotelu Sound Garden w Warszawie (w miarę dostępności pokoi).

Stawka specjalna (-15% od ceny dnia) jest dostępna na hasło „ECR Forum” przy rezerwacji pokoi drogą mailową pod adresem: reservation@soundgardenhotel.pl lub telefonicznie pod numerem: +48 22 279 14 11

Rejestracja
Poprzednie edycje
GALERIA ZDJĘĆ Z ECR FORUM 2017 / RELACJA VIDEO

Sponsorzy i partnerzy ECR Forum

Złoty Sponsor
Główni Sponsorzy
Sponsorzy
Partnerzy Branżowi
Partnerzy Społeczni
Patroni Medialni
Kontakt

Pytania? Chętnie odpowiemy i pomożemy! Można się z nami skontaktować:
telefonicznie +48 61 22 63 078 lub poprzez pocztę elektroniczną: biuro@ecr.pl.

Organizator konferencji: