FORUM ECR to najbardziej treściwa konferencja dla managerów branży FMCG i DIY, organizowana co roku przez ECR Polska.

To Forum wymiany wiedzy, doświadczeń oraz najlepszych praktyk i innowacji dla przedstawicieli firm producentów, dystrybutorów, sieci handlowych i mniejszych detalistów oraz dostawców usług transportowych, logistycznych, marketingowych i IT.
4 października 2018 odbędzie się 8. edycja Forum pod hasłem Collaboration in digital transformation.
Poprzednie edycje naszej konferencji dowiodły, że jest to spotkanie, które wyróżniają przede wszystkim najwyższy poziom merytoryczny prezentacji oraz grono uczestników, w którym co roku znajdują się szefowie najważniejszych i największych firm branży. To inspirujące połączenie tworzy doskonały klimat dla poszerzania kontaktów biznesowych i zacieśniania relacji.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W ECR FORUM?

Galeria zdjęć

Powiedzieli o nas

Gość specjalny

Kjell A. Nordström – Ultranowoczesność i matrix

Czy Wam się to podoba, czy nie – wolność rządzi! Zderegulowaliśmy życie osobiste i zawodowe. Każdy aspekt naszego istnienia kształtują nowe możliwości, oparte o dostęp do nowej wiedzy. Witajcie w świecie, którym rządzą rynek i człowiek…

Program

Konferencja 4.10, czwartek
8:30 – 9:30 Rejestracja uczestników
9:30 – 9:45 Powitanie
9:45 – 11:30

Ultranowoczesność i Matrix
Witajcie w odwróconym do góry nogami paradygmacie świata, w którym nie brakuje niczego, oprócz uwagi i ludzkich umiejętności

 

Kjell A. Nordström


OSA Decentralized

Sztuczna inteligencja i blockchain w retailu

 

Maximilian Musselius
11:30 – 12:15 Przerwa kawowa
12:30 – 13:45

Nie ma Przemysłu 4.0 bez podstawy – sprawnej wymiany danych produktowych. Projekt GDSN – współpraca Carrefour, Diageo, Pepsico.

 

Katarzyna Orlińska, Ewa Karkosza-Gajewska, Agnieszka Skoniecka oraz Krzysztof Muszyński

 

Supply Chain 4.0 w praktyce czyli Nić Ariadny dla transportu. System lokalizacji, którym pomożemy kierowcom i spedytorom lepiej dostarczać nasze produkty.

 

Adam Skubalski oraz Krzysztof Sterna

 

Technologia to nie wszystko. Jak zbudować organizację i procesy gotowe na e-commerce.

 

Łukasz Stebelski oraz Justyna Dziegieć
13:45 – 14:45 Lunch
14:45 – 16:45

Co słychać w Wielkim Świecie Żywności i Handlu?

Prof. David Hughes

 

Efektywne zarządzanie kanałami przez producentów wspólnie z dystrybutorami

 

Pedro Martinho

 

Polski rynek z perspektywy Regionu CEE. Przyszłość formatów.

 

Dalius Misiunas
16:45 – 17:30 Debata i podsumowanie konferencji
Prelegenci

Kjell A. Nordström

Ekonomista, pisarz, mówca

Pośród szaleństwa i niejasności wokół nowej ekonomii, dr. Kjell A. Nordström jawi się jako guru nowego świata biznesu.
W 2009 roku Thinkers50, światowy ranking guru zarządzania, umieścił go i Jonasa Ridderstråle’a, współautora książek, na liście najbardziej wpływowych myślicieli.
W swoich badaniach i działalności konsultacyjnej koncentruje się na strategii korporacyjnej, międzynarodowych korporacjach i globalizacji. Pracował jako doradca/konsultant w międzynarodowych korporacjach oraz w rządzie Wielkiej Brytanii.

W 2000 r. ukazała się książka Funky Business, napisana przez Kjella A. Nordströma wraz z Jonasem Ridderstrålem, określona mianem „manifestem tego, czego czas wymaga od firm i ich liderów”, okazała się bestsellerem i została przetłumaczona na 33 języki. Uzyskała także wysokie notowania w rankingach na najlepsze książki poświęcone biznesowi.
W 2003 r. ukazała się kolejna książka współautorów, Karaoke Capitalism – zarządzanie dla ludzkości, która również okazała się międzynarodowym sukcesem, przetłumaczonym na 23 języki. W 2004 r. Nordström and Ridderstråle udzielili w programie CNN Global Office obszernego wywiadu na temat idei Karaoke Capitalism. Dziś obaj są uznanymi mówcami na polu zarządzania strategicznego.
Przez lata notowani w Thinkers50, światowym rankingu guru zarządzania, w 2005 roku zajmując dziewiątą pozycję.

Prof. David Hughes

Mówca, międzynarodowy ekspert branży spożywczej

Doradza menedżerom przemysłu spożywczego na całym świecie w zakresie rozwoju i wpływu globalnych zmian na branżę. Energiczny, ujmujący, pełen humoru i wnikliwych obserwacji, Dr. Food zawsze zdobywa uznanie publiczności podczas seminariów, konferencji i dyskusji.

Pedro Martinho

W 1994 roku, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Lizbońskim ISCTE na kierunku zarządzanie, Pedro Martinho rozpoczął karierę zawodową w Jeronimo Martins w Portugalii, gdzie pracował do 1996 roku, w ostatnim okresie jako Kierownik Stoiska Hipermarketu Feira Nova. Od 1997 do 2001 roku pracował dla Jeronimo Martins w Polsce, gdzie osiągnął stanowisko Dyrektora Działu Zakupów Eurocash Cash & Carry i hipermarketów Jumbo. W 2002 roku został zatrudniony w firmie telekomunikacyjnej Oniway Portugalia jako Dyrektor Sprzedaży. W marcu 2003 roku podjął decyzję o powrocie do Polski, dołączając do zespołu, który wykupił od Jeronimo Martins Eurocash Cash & Carry.
Od początku jest członkiem Zarządu Grupy Eurocash S.A. i uczestniczy w jej rozwoju. Zarządzał spółkami takimi jak: Eurocash Franczyza (Delikatesy Centrum), Eurocash Dystrybucja (wcześniej Tradis) i Eurocash Convenience.
Obecnie odpowiada za: Eurocash Gastronomia, biznes e-commerce Frisco.pl, firmę Sushi to Go, jak również za działania centralne firmy w obszarze marketingu Grupy, Działu Zakupów i wewnętrzny audyt.

Dalius Misiunas

Prezes Grupy Maxima. Grupa jest właścicielem Maximy – największej sieci handlowej w krajach bałtyckich, sieci Stokrotka i Aldik w Polsce i T-Market w Bułgarii, a także sklepu on-line Barbora, działającego na Litwie i Łotwie.

Maximilian Musselius

Ewangelista i futurolog rynku FMCG. Porozumiewa się w sześciu językach, co z pewnością ułatwia pracę Dyrektora Wykonawczego ECR Rosja, jak i strategicznego doradcy OSA DC.

Maximilian stworzył jedną z najlepiej funkcjonujących organizacji ECR, pełnił też tolę Co-Chairmana ECR Community. W ostatnim dziesięcioleciu wprowadził EDI dla swojego regionu, uruchomił projekt katalogu danych podstawowych i zorganizował wiele konferencji. Współtworzył także standardy i dobre praktyki dla ECR Rosja i ryku FMCG.

Od 2008 roku Maximilian zmagał się z dotkliwym problemem Rosyjskiego rynku – braków na półkach w handlu zorganizowanym, które sięgały wówczas 19%. Dedykowana grupa robocza ECR pracowała z dużym poświęceniem, co zaowocowało projektami pilotowymi i w ostateczności – działającym rozwiązaniem.

Ewa Karkosza-Gajewska

Supply Chain Manager w Diageo Polska.

Ekspert w zarządzaniu Łańcuchami Dostaw z wieloletnim doświadczeniem obejmującym m.in. takie obszary jak OTC, Planowanie i S&OP oraz Customer Collaboration.

Odpowiedzialna w Diageo za tworzenie wartości pomiędzy partnerami Łańcucha Dostaw poprzez budowanie długofalowej i strategicznej współpracy z Klientami na lokalnym i regionalnym poziomie.

Z pasją podchodząca do nowych trendów oraz rozwiązań związanych z rozwojem nowoczesnych technologii (AI, BigData) i ich zastosowaniem w organizacji.

Katarzyna Orlińska

Chief Digital Officer w Carrefour Polska.
Odpowiedzialna w firmie za komunikację i innowacje digitalowe.

Zarządza działaniami marketingowymi sieci w kanale online, budowaniem zasięgu i rozwojem programów lojalnościowych Carrefour, w tym aplikacji mobilnej Mój Carrefour oraz wdrożeniami innowacyjnych usług i produktów technologicznych. W ramach inkubatora C4 Retail Lab, wspiera polskie startupy we wdrażaniu rozwiązań istotnych dla całej branży handlowej.

Agnieszka Skoniecka

Senior Customer Service Manager w PepsiCo Logistyka

Odpowiedzialna za współpracę z grupą kluczowych klientów. Zarządza efektywną komunikacją, tworzy agendę logistyczną, odpowiada za projekty uwzględniające różne oczekiwania i optymalizacje łańcucha dostaw we współpracy z klientami.

Dr inż. Krzysztof Muszyński

Data Quality Project Manager w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, ekspert GS1 Polska.

Od wielu lat moderuje krajowymi Grupami Roboczymi GDSN, DIYGA, HoReCa. Aktywnie działa w międzynarodowych Grupach Roboczych w tym B2B2C.

Autor publikacji na temat nowoczesnych metod synchronizacji oraz istoty jakości danych produktowych.

Dr inżynier – Politechnika Poznańska. Posiada tytuł MBA Nottingham Trent University przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Adam Skubalski

Head of Logistics w Makro Cash and Carry Polska

Bezustannie szuka nowych sposobów jak wytworzyć największą wartość w łańcuchu dostaw.

Ludzie, relacje, procesy – to jego pasja.

W Makro Cash and Carry Polska odpowiedzialny za zarządzanie logistyką, także za zarządzanie spółką Metro Group Logistics obsługującą Makro Cash and Carry Polska oraz MediaMarkt Saturn Polska.

Krzysztof Sterna

Head of Customer Service, Central Europe at PepsiCo Logistyka

Doświadczony menedżer z szeroką wiedzą i umiejętnościami, zdobytymi na polach strategicznych i operacyjnych procesów w sprzedaży, trade marketingu i zarządzania łańcuchem dostaw w międzynarodowych firmach branży FMCG. Praktyczne doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą w kanałach nowoczesnym, tradycyjnym oraz alternatywnym w Polsce.
Lider między-działowego projektu polepszenia pozycji w rankingu TAG, w którym PepsiCo zajmuje czołowe pozycje w ostatnich 5 latach.

Justyna Dziegieć

E-Commerce Lead Poland, Unilever.

Odpowiada za rozwój kanału e-commerce dla marek z portfolio Unilever.

Wcześniej pracowała jako Head of E-commerce L’Oreal Poland and Baltic HUB, odpowiadała też za rozwój sklepów internetowych Showroom.pl, Empik.com i Answear.com.

Zajmuje się zarówno strategią i tworzeniem narzędzi umożliwiających budowanie efektywnego e-biznesu i codziennym zarządzaniem sprzedażą i ofertą w kanale on-line. Od początku swojej ścieżki zawodowej związana z komunikacją i e-commerce.

Łukasz Stebelski

Business Development w eStoreMedia, prowadzi biuro firmy w Genewie.

Wspiera marki z grupy Fortune 500 w transformacji i rozwijaniu sprzedaż w sieci. Wcześniej, Dyrektor marketingu w Procter & Gamble. w sumie, ponad 15+ lat doświadczenia w FMCG, elektronice i branży budowlanej.

Prywatnie, wspinacz wysokogórski i himalaista, zdobywający kolejne szczyty z Korony Ziemi.

Informacje

Kiedy?

4 października 2018

Gdzie?

Centrum Konferencyjne Polin
ul. Mordechaja Anielewicza 6, 00-157 Warszawa

Dojazd
Noclegi

Uczestnicy ECR Forum mogą skorzystać z noclegu w preferencyjnych warunkach w hotelu Radisson Blu Centrum.
https://www.radissonblu.com/pl/hotel-warsaw
ul. Grzybowska 24, 00-132 Warszawa
+48 22 321 88 88,

Na hasło ECR Forum 2018 przy rezerwacji obowiązuje specjalny rabat 15% od ceny dnia. Wystarczyć skorzystać z linka: https://tinyurl.com/y8s3oo2a

Rejestracja
Organizator

ECR Polska to organizacja zrzeszająca firmy branży FMCG, DIY i pokrewnych, posiadająca obecnie blisko 50 członków – wiodących detalistów, dystrybutorów i producentów w Polsce, a także dostawców usług logistycznych i rozwiązań technologicznych, marketingowych, badawczych dla sektora dóbr szybkorotujących.
Naszą rolą jest utrzymywanie neutralnej platformy dla rozwoju współpracy partnerów handlowych w myśl koncepcji ECR (Efficient Consumer Response). Dzięki temu nasi członkowie mogą wspólnie dostarczać trwałej wartości Konsumentom – lepiej, szybciej, mniejszym kosztem i w sposób zrównoważony. Wypracowane przez ECR “najlepsze praktyki” są wdrażanymi standardami i narzędziami, których implementacja przekłada się na rzeczywiste usprawnienia i oszczędności.
http://ecr.pl/

Poprzednie edycje
REJESTRACJA

Sponsorzy i partnerzy ECR Forum

Zapraszamy do współpracy merytorycznej i sponsorskiej!
Jeśli jesteś aktywnym uczestnikiem rynku FMCG lub DIY – jako producent, detalista, dystrybutor lub dostawca usług, to możesz na scenie ECR Forum podzielić się swoim doświadczeniem, najlepszymi praktykami i opowiedzieć o swoich sukcesach.
Chcemy dzielić się przykładami działań innowacyjnych, efektywnych, skoncentrowanych na kliencie i konsumencie, w duchu sustainability, przy wykorzystaniu nowych technologii.
Jeśli zaś chcesz budować swoją markę i dobry wizerunek firmy, chcesz zaistnieć w świadomości ponad 300 managerów – uczestników ECR Forum, zostań jego sponsorem!

Informacji na temat współpracy i uczestnictwa w Forum udziela:
Mateusz Boruta
tel. +48 61 226 30 78, biuro@ecr.pl

Sponsorzy
Partnerzy Branżowi
Patroni Medialni
Kontakt

Informacji na temat współpracy i uczestnictwa w Forum udziela:
Mateusz Boruta
tel. +48 61 226 30 78, biuro@ecr.pl

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj newsletter ECR Forum!

 

Organizator konferencji: