ECR w HR – raport o sytuacji na rynku pracy w FMCG

Już jest! Oddajemy w Państwa ręce raport Rynek pracy w Polsce. Jak wygrać trwającą rewolucję? – jedyne kompendium opisujące sytuację na polskim rynku pracy w szeroko rozumianej branży FMCG.

Powstał on w odpowiedzi na zgłoszoną przez Członków organizacji ECR Polska potrzebę analizy zatrudnienia z uwzględnieniem specyfiki branży, zidentyfikowania wyzwań stojących przed pracodawcami, określenia wspólnych celów działania, a także wsparcia dla indywidualnych przedsiębiorstw zmagających się z problemem dostępności pracowników operacyjnych. Stanowi on swoistą kompilację dostępnych raportów i opublikowanych danych statystycznych, dotyczących polskiego ...

Czytaj dalej →
0

Category Management – webinar dla członków ECR

The Future of Online Category Management to seria webinarów poświęconych istotnym trendom i zmianom w zarządzaniu kategorią. Przygotowane wraz z ekspertami przez ECR Community, są dostępne bezpłatnie dla członków organizacji ECR.

Następny temat:

Now You See It, Now You Don’t: The Impact of Online Channel Availability on Consumer Behaviour and Sales

Webinar poprowadzą Daniel Corsten z IE Business School i Danny Silverman z Clavis Insights w Bostonie, którzy przedstawią najnowsze naukowe badania w tym obszarze, poparte praktycznymi case’ami wiodących światowych firm. Odbędzie się ...

Czytaj dalej →
0

Już są! Premiera KOP w wersji 6

Przedstawiamy najnowszą, 6. wersję Kart Oceny Palet, która została przyjęta i opublikowana 15.05.2017.

Zawiera ona dwie karty zielone: osobne dla palet EPAL i EUR oraz kartę czerwoną, wspólną dla obu rodzajów palet.

Najnowsza wersja Kart powstała we współpracy Polskiego Komitetu Narodowego EPAL, Związku Producentów Europalet UIC oraz przede wszystkim zrzeszonych w ECR Polska przedstawicieli użytkowników palet – producentów żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej, sieci handlowych i operatorów logistycznych.

Więcej o Kartach: ecr.pl/projekty/palety/karty-oceny-palet

Aby zamówić zestawy Kart, wejdź tutaj: ecr.pl/projekty/palety/karty-oceny-palet/zamow-wydruk-kop

Czytaj dalej →
0

ECR w HR – grupa robocza

Podczas ECR Forum zainaugurowaliśmy działalność grupy roboczej ECR w HR, poświęconej rozwiązaniom problemu braku pracowników operacyjnych w branży FMCG, TSL i DIY. Jej cele to:

  • Minimalizacja luki pomiędzy podażą a popytem na rynku pracy przez podniesienie atrakcyjności branży FMCG, TSL i DIY w oczach potencjalnych pracowników operacyjnych:
    – informowanie i edukowanie nt. różnorodności, pokazanie różnorodnych stanowisk stanowisk oraz możliwości kariery,
    – wspieranie członków w stworzeniu przyjaznego środowiska pracy, w którym każdy pracownik będzie czuł się potrzebny i doceniony (inclusion, diversity).
  • Wypracowanie modelu współpracy ze ...
Czytaj dalej →
0

ECR w HR na ECR Forum

Pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników operacyjnych jest wyzwaniem branży FMCG. Wierzymy, że i w tym obszarze współpraca, jaką rozwija i promuje ECR, może przynieść korzyści i rozwiązania, które wpłyną na potencjalnych pracowników i przyniosą wartość dla pracodawców. Tym samym wzmocnią konkurencyjność i przyszłość nie tylko firm, ale całej branży.

Podczas ECR Forum, dorocznej konferencji ECR Polska, wraz z naukowcami i praktykami HR będziemy przyglądać się sytuacji na rynku pracy, poszukiwać rozwiązań oraz dzielić się doświadczeniem.

1 czerwca na konferencji m. in.:

  • Społeczeństwo i gospodarka jutra ...
Czytaj dalej →
0

Prace nad aktualizacją Kart Oceny Palet

21 kwietnia br. w siedzibie ECR Polska odbyło się spotkanie Polskiego Komitetu Narodowego EPAL, reprezentowanego przez Pawła Wojciechowskiego, Związku Producentów Europalet UIC, reprezentowanego przez Andrzeja Bijaka i Adama Paciorka oraz zrzeszonych w ECR Polska przedstawicieli użytkowników palet, m. in. z firm Coca-Cola HBC i sieci handlowych (Makro, Castorama).

Na spotkaniu uzgodniono kluczowe postulaty służące aktualizacji Kart Oceny Palet, poręcznego narzędzia służącego ocenie oryginalności i stanu technicznego palet w poolu otwartym, do wersji 6. ...

Czytaj dalej →
0

Ustawa o o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (aktualizacja 03.04.2017)

W dniu 3.04.2017 Ustawa z dn. 9.03.2017 o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów została podpisana, zatem wejdzie ona w życie 17.04 br.

Ustawa, wbrew swej nazwie, dotyczy nie tylko firm transportowych. Nakłada ona obowiązki na wszystkie strony transakcji, tj. sprzedawcę (podmiot nadający), przewoźnika / operatora oraz kupującego (podmiot odbierający), dotyczące zgłaszania transportu określonych w ustawie (i późniejszych rozporządzeniach ministra) towarów, zgodnie z listą PKWiU, CN oraz skażonego alkoholu (np. zimowy płyn do spryskiwaczy, rozpuszczalniki) oraz suszu tytoniowego (luzem). W wymiarze praktycznym, ...

Czytaj dalej →
0

Komentarz ECR Polska do stanowiska PKN EPAL (aktualizacja)

W związku z wypowiedzeniem przez Polski Komitet Narodowy EPAL umowy wymienialności europalet EPAL na UIC/EUR, przedstawiamy komentarz ECR Polska do zaistniałej sytuacji:

Inicjatywę EPAL należy odczytywać jako próbę formalnego usankcjonowania stanów faktycznych oraz walkę o utrzymanie jakości i używalności standardu palety „białej”, tj. funkcjonującej w poolu otwartym (w standardowej, wysokiej jakości, bezpiecznej, prostej w ocenie i obsłudze). Nieustająco zachęcamy UIC pod podjęcia faktycznych działań zmierzających w tym samym kierunku – tj. do podnoszenia standardów kontroli jakości produkowanych palet EUR oraz do ...

Czytaj dalej →
0

Maspex członkiem ECR Polska

Z dumą witamy w gronie członków ECR Polska Grupę Maspex Wadowice – największą w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Mamy nadzieję, że jej udział i rozwijanie współpracy będzie satysfakcjonujące i owocne!

Czytaj dalej →
0

Forum Podażowe w Amazonie

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie Forum Podażowego. Jego uczestnicy odbędą wizytę w Centrum Logistycznym Amazon w Sadach pod Poznaniem. Zapowiada się bardzo interesująco!

Fot. Piotr Skórnicki/Agencja Gazeta

Czytaj dalej →
0
Page 1 of 8 12345...»