Aktualności

ECR w HR

Grupa podejmująca działania w celu minimalizacji luki pomiędzy podażą a popytem na rynku pracy przez podniesienie atrakcyjności branż FMCG, TSL i DIY w oczach potencjalnych pracowników operacyjnych oraz wypracowanie modelu współpracy ze szkolnictwem zawodowym i średnim w celu dostosowania kształcenia do jej potrzeb.

Dla: Dyrektorów Personalnych, HR Managerów, HR Business Partnerów, osób odpowiedzialnych za rekrutację.

Grupa robocza ECR w HR ma na celu:

1. Wspieranie działań mających na celu minimalizację luki pomiędzy podażą a popytem na rynku pracy przez współpracę na rzecz podniesienia atrakcyjności szeroko rozumianej branży FMCG w oczach potencjalnych pracowników operacyjnych:

– informowanie i edukowanie potencjalnych „rezerw” (młodzież, osoby 50+, kobiety bierne zawodowo, bezrobotni) na temat różnorodności stanowisk i ścieżek kariery oraz o możliwościach rozwoju dzięki pracy w szeroko rozumianej branży FMCG,
– wspieranie członków w tworzeniu przyjaznego środowiska pracy, w którym każdy pracownik będzie się czuł wartościowy i doceniony (diversity & inclusion).

2. Wypracowanie modelu współpracy ze szkolnictwem zawodowym i średnim w celu dostosowania kształcenia do potrzeb branży FMCG i aktywizacji zawodowej młodzieży uczącej się przez:

– przekazywanie uczniom umiejętności miękkich i zawodowych (specjalistycznych, praktycznych), które będą mogli wykorzystać w pracy,
– dobre praktyki współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami działającymi w naszej branży a szkolnictwem zawodowym.

Jesteśmy przekonani, że współpraca, którą rozwija i promuje ECR Polska, przyniesie korzyści i rozwiązania, które wpłyną na potencjalnych pracowników i przyniosą wartość dla pracodawców. Tym samym wzmocnią konkurencyjność i przyszłość nie tylko poszczególnych firm, ale całej branży – FMCG, TSL i DIY.

Więcej o grupie ECR w HR:

ECR w HR

Zapraszamy do kontaktu! biuro@ecr.pl

0
  Powiązane wpisy
  • No related posts found.

You must be logged in to post a comment.