Lean&Green

program-lean&green

Żyjemy w czasach ultra-mobilności, zaawansowanej logistyki umożliwiającej dostawy towarów just-in-time, zarówno drogą lądową i powietrzną. Wybieramy „kup teraz” i nasze zamówienie dociera w ciągu kilku godzin. Lean&Green ceni sobie taki nowoczesny styl życia tak samo, jak każdy. Jednocześnie uważamy, że wraz z mobilnością musi nadejść zrównoważony rozwój. Zrównoważony rozwój, jako strategia generowania zysku przez wiele lat może, a nawet musi, oznaczać poprawę rentowności. Wierzymy, że dzięki determinacji i wspólnemu wysiłkowi firm, uda się wyeliminować emisję CO2 w łańcuchu dostaw.

Potrzebujemy prawdziwej transformacji, aby osiągnąć bardziej przyjazny, zrównoważony świat. Postępujące zmiany klimatyczne z jednej strony i stała chęć rozwijania światowych gospodarek z drugiej sprawiają, że sektor logistyki staje przed ogromnym wyzwaniem: jak rozwijać biznes i spełniać oczekiwania konsumentów z jednoczesną troską o planetę?

Aby stawić czoła temu wyzwaniu, ECR Polska wprowadziła na polski rynek uznany w całej Europie program Lean&Green, działający na rzecz rozwoju współpracy, w celu redukcji emisji CO2. Program, który funkcjonuje od lat na wielu rynkach, ma konkretne sukcesy i potwierdzoną skuteczność.

Lean&Green jest wiodącą społecznością biznesową w Europie, dla której zrównoważona logistyka to podstawowy cel. Ponad 600 europejskich firm zostało już wyróżnionych gwiazdkami Lean&Green za konkretne osiągnięcia w redukcji emisji CO2. Idea Lean&Green powstała w Holandii w 2008 roku. Dzisiaj realizowana jest w 14 europejskich państwach.

Lean&Green to pięciogwiazdkowa platforma współpracy i redukcji emisji CO2, której istotnym elementem jest unikatowy proces dzielenia się wiedzą. Proces, który zbudował naszą reputację na skalę Europy, nadal doskonale sprawdza się i gwarantuje sukces zarówno w redukcji emisji jak i rozwoju biznesu. Firmy tworzą tętniącą życiem platformę wymiany pomysłów i doświadczeń. Platformę, w której relacje i zaufanie cenione są na równi z wiedzą techniczną.

Kluczowym założeniem dla wdrażanych w firmach innowacji jest to, że: ZIELONE jest ZIELONE. Rozwijając biznes, poprawiając wydajność swoich operacji, redukując koszty i ślad węglowy więcej zarabiasz, a jednocześnie ograniczasz negatywny wpływ na środowisko.

Przystępującym do programu Lean&Green nie narzucamy z góry określonych działań, ale dajemy narzędzia, które można dostosować do danej specyfiki. Zdajemy sobie sprawę, że każda firma jest inna, jest na różnym etapie rozwoju. Wachlarz rozwiązań zmierzających do redukcji emisji CO2 jest ogromny. Dołączając do społeczności Lean&Green sam wybierasz drogę do osiągnięcia celu. Od Lean&Green otrzymujesz obiektywne potwierdzenie skuteczności swoich działań. Otwieramy przed Tobą nowe obszary do współpracy na różnych szczeblach. Rozwijasz swój biznes jednocześnie czyniąc go bardziej zrównoważonym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Zapisz się do newslettera korzystając z formularza poniżej lub odwiedź nas na: