Lean & Green Europe to największa europejska platforma współpracy, której celem jest wsparcie firm w zakresie redukcji emisji CO 2 do środowiska. Ograniczanie emisji gazów i zanieczyszczeń, w świetle postępujących zmian klimatycznych, zyskuje coraz większe znaczenie. Dbanie o środowisko naturalne jest naszym obowiązkiem, szczególnie w branży logistycznej. Podjęte działania w tym zakresie przyniosą wymierne korzyści dla środowiska, ale również wpłyną na obniżenie kosztów w Twoim przedsiębiorstwie i wzrost wydajności dzięki optymalizacji procesów logistycznych.

Lean & Green wprowadza 5-stopniowy program certyfikacji dla firm, które podejmą się wyzwania zmniejszenia „śladu węglowego” w operacjach logistycznych. Program jest jednakowy dla wszystkich członków, ale to do Ciebie i Twojej firmy należy decyzja w jaki konkretnie sposób redukować będziesz emisję CO2 . Członkostwo w Lean & Green daje możliwość otrzymania wsparcia przy tworzeniu planu działania, a także wymianę doświadczeń z innymi firmami, które przystąpiły do programu.

Właścicielem inicjatywy jest holenderska organizacja Connekt. Wyłącznym partnerem i przedstawicielem Lean & Green Europe na terenie Polski jest ECR Polska.